داشتن ناخن سالم و زیبا

14 نکته برای داشتن ناخن های سالم و زیبا

نیازی به گفتن نیست که ناخن ها جزئی جدایی ناپذیر از دستان ما هستند و برای بدست آوردن دست های زیبا نقش حیاتی دارند.

با ناخن های سالم و زیبا ، فرد در ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

بنابراین، شما باید مراقبت از ناخن را در برنامه روزمره مراقبت از زیبایی خود اضافه کنید. در اینجا 14 نکته برای به دست آوردن سریع ناخن های سالم و زیبا آورده شده است.

1. ناخن های خود را تمیز و خشک نگه دارید

در مرحله اول برای داشتن ناخن های سالم و زیبا ، شما باید ناخن های خود را بدون آلودگی نگه دارید و به طور منظم ناخن های خود را تمیز کنید. ناخن های خود را پس از شستن خشک کنید تا باکتری ها و میکروب ها در زیر ناخن های شما رشد نکنند.

اگر ساعات طولانی آن را در تماس با آب نگه دارید ، ناخن ها ممکن است شکاف بخورند. بنابراین ، بهترین راه استفاده از دستکش دستی هنگام شستن لباس یا ظروف برای محافظت از ناخن های شما است.

2. ناخن های خود را مرتبا کوتاه کنید تا ناخن های سالم و زیبا داشته باشید

اصلاح مرتب ناخن ها به اندازه اصلاح موها برای حفظ سلامتی ضروری است. با استفاده از برش ناخن یا قیچی مانیکور ، ناخن های خود را با توجه به سرعت رشد ناخن های خود و یا حداقل هر دو هفته یکبار کوتاه کنید.

بهترین روش برای فرم دادن به ناخن هایتان این است که ناخن های خود را به صورت مستقیم درست کنید و سپس در گوشه آنها را به شکل گرد یا مربع درآورید.

3. از جویدن ناخن خودداری کنید

برای داشتن ناخن های سالم و زیبا از جویدن ناخنهایتان خودداری کنید زیرا نه تنها ناخن های شما را زشت نشان می دهد بلکه به شدت بر سلامتی شما تأثیر می گذارد.

میکروب ها و باکتری ها از طریق ناخن به دهان ما منتقل می شوند و باعث بسیاری از بیماری ها می شوند. بزاق دهان نیز برای ناخن های ما مضر است زیرا ناخن های ما را ضعیف می کند و باعث شکستگی آنها می شود.

4. به آرامی با ناخن های خود رفتار کنید تا ناخن های سالم و زیبا داشته باشید

شما باید با ناخن های خود آرام باشید زیرا ناخن های ما بسیار ظریف هستند و می توانند به راحتی از بین بروند.

5. به طور مرتب ناخن های خود را مرطوب کنید

مانند پوست ما ، مرطوب کننده نیز برای ناخن ها اجباری است. ناخن های خشک شکننده شده و به راحتی خرد می شوند. بنابراین ، باید قبل از خواب با استفاده از هرگونه مرطوب کننده دست / کرم کوتیکول / روغن ناخن ، رطوبت ناخن های خود را حفظ کنید.

6. همیشه از base coat استفاده کنید

قبل از اینکهبه ناخن های خود لاک بزنید ، از یک لایه پایه با مواد شیمیایی کمتر روی پوست ناخن خود استفاده کنید. کفپوش زیرین از ناخن های شما در برابر لک شدن محافظت می کند و باعث می شود لاک ناخن شما بهتر به نظر برسد.

7. برای درخشش بیشتر از top coat استفاده کنید

لاک ناخن خود را با یک لایه زیرین شفاف مهر و موم کنید تا ناخن های شما براق تر و پر زرق و برق تر شود.

8. همیشه یک پاک کننده بدون استون انتخاب کنید

از بین بردن لاک ناخن سطح ناخن شما را خشن می کند. همیشه یک پاک کننده ناخن بدون استون انتخاب کنید تا لاک ناخن شما پاک شود و ناخن های سالم و زیبا داشته باشید.

9. غذاهای سالم بخورید

برای داشتن ناخن های سالم و زیبا باید از رژیم خود مراقبت کنید. رژیم غذایی نادرست باعث کمبود آهن و کلسیم در بدن می شود. بنابراین ، باید مقدار کافی از آن را مصرف کنید.

10. روزانه حداقل 7-9 لیوان آب زیادی بنوشید.

اگر در آرزوی ناخن های سالم هستید ، پس باید با سلامت درونی خود سازش کنید. ویتامین E ، ویتامین D ، پروتئین ، روی و غذاهای غنی از منیزیم مانند سبزیجات سبز ، مرکبات ، مغزها ، توت ها ، سویا ، لوبیا و غیره را در رژیم خود اضافه کنید وگرنه می توانید آنها را به صورت قرص و مکمل های غذایی نیز مصرف کنید.

11. لاک ناخن بدون پارابن و بدون سولفات را انتخاب کنید

برای ناخن های خود باید یک لاک ناخن بدون پارابن و بدون سولفات انتخاب کنید زیرا به سطح ناخن و پوست اطراف ناخن شما آسیب می زند.

12. برای داشتن ناخن های سالم و زیبا برخی از درمان های مراقبت از ناخن را دنبال کنید

قارچ ها می توانند در سطح ناخن شما تکثیر شوند ، بنابراین باید از برخی روش های مراقبت از ناخن برای جلوگیری از رشد آنها پیروی کنید. می توانید ناخن های خود را با استفاده از مسواک قدیمی با افزودن جوش شیرین روی آن بمالید.

مانیکور یک انتخاب دیگر برای داشتن ناخن های سالم و زیب ااست. اما همیشه به جای مانیکور بر پایه آب ، مانیکور بر پایه روغن انتخاب کنید.

13. هرگز کوتیکول های ناخن خود را برش ندهید

کوتیکول مهر و موم محافظتی در پایه ناخن های شما ایجاد می کند. بنابراین ، هرگز نباید آن مهر و موم محافظتی را بشکنید. از بین بردن کوتیکول ناخن های شما را در برابر باکتری ها آسیب پذیر می کند و ممکن است منجر به عفونت های شدید شود.

14. از پاک کننده ناخن و روغن استفاده کنید

برای داشتن ناخن های سالم و زیبا شما می توانید از مواد تمیز کننده ناخن و کوتیکول برای از بین بردن آلودگی ها و باکتری های ناخن خود استفاده کنید. شما می توانید نوک انگشتان و ناخن های خود را با روغن بادام ، نارگیل یا زیتون ماساژ دهید تا ناخن های شما نرم و سالم شود. شما می توانید ناخن های خود را با روغن ویتامین E به همان اندازه مراقب خود قرار دهید به رشد سریع ناخن های شما کمک می کند.

منبع: Best Nail care Tips for beautiful & Healthy Nails

بیشتر بخوانید: آیا کرم روبینا سیلور برای جوش تاثیر دارد؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا